Blog o zkušenostech s ÚP (úřad práce)

Jak jsme dostali, tak zveřejňujeme:

Po zážitcích s úřednicemi z "nejmenovaného ÚP (úřadu práce)" na ulici Polní :) jsme se rozhodli, že začneme psát blog, abychom si zážitky nenechali jen pro sebe. I když možná je to zbytečné, stačí se podívat na recenze úřadu na Googlu. Ale stejně nám to nedá, abychom se se zážitky nepodělili.

Návštěva první - evidence

Už od půl osmé se před úřadem tvoří fronta asi 50 lidí, která se po otevření vstupních dveří vřítí jako horda Tatarů do budovy úřadu a bere schody do prvního patra po dvou. Není divu, v prvním patře se totiž nachází oddělení dávek státní sociální podpory. Slyšíme: "no jo, pani, jak se sem nedostanete včas, tak tady sedíte třeba 6 hodin ....." 

Ostatní nešťastníci, kteří na úřadu ještě nejsou zaevidovaní a jsou zde poprvé, zmateně tápou kam jít a proč se vlastně mají nejdřív zaevidovat u informačního okénka s další slušně dlouhou frontou, kde teprve dostanou pořadové číslo, které by normálně mohl vytisknout informační kiosek (pokud by fungoval). Když už se člověk po této první evidenci dostane za příslušné dveře kanceláře za účelem provedení další evidence, začne úřednice přepisovat údaje ze žádosti (kterou si žadatel vyplnil elektronicky) ručně do počítače. Doba trvání celé návštěvy asi 45 minut.

Návštěva druhá - osobní převzetí rozhodnutí o přiznání dávky

Už nepatříte úřednici, která tak pilně přepisovala údaje z formuláře do formuláře. Musíte jít vedle, z čehož jste trochu vedle. Úřednice Mgr. Hofmannová je stejně "milá" jako byla při první návštěvě, když šla radit Vaší úřednici "přepisovatelce". Sebere vám kartičku úřadu s Vašimi osobními údaji a s kontaktem na úřednici přepisovatelku a hodí ji do drátěného kontejnerku, který je hned u Vaší židle, možná proto, aby si Vaše osobní údaje mohl kdokoli, kdo přijde po Vás, z toho kontejnerku vzít. Na úřad asi ještě nedorazila informace o GDPR a ochraně osobních údajů, což je na pováženou, když už i děti ve školkách ví, že od 25.5.2018 vypukne "ostrý provoz". Když ji odtud vytáhnete s tím, že tam Vaše osobní údaje nemají co dělat, zase Vám kartičku sebere a demonstativně ji (i s menším rozběhem) hodí zpátky tam, kde byla původně - do kontejnerku. Po této zkušenosti s úřednicí se Vaše osobní údaje už neodvážíte znovu lovit. Pak dostanete novou kartu úřadu s Vašimi osobními údaji s tím, že příště už budete patřit jiné, v pořadí třetí, úřednici. Jste z toho opět trochu vedle, takže se s rozhodnutím v ruce vypotácíte z kanceláře a jste rádi, že jste tam strávili jen 15 minut.

Už se těšíme na třetí návštěvu. Nemusíte mít obavy, až dostaneme sepsané zážitky, opět je rádi zveřejníme.